Отмостка
виготовляється навколо будь-яких будівель – приватного будинку, виробничих і торгових приміщень тощо Вона може бути різною: з нахилом (до 10 градусів) і без нього, мінімальної і максимальної ширини (0,6 та 1,2 метра відповідно) і т. д. Але завдання у вимощення завжди одна — відведення води від фундаменту, тобто захист останнього від її згубного впливу. Звичайно, іноді переслідує й інші цілі, але ця сама основна.
Сегодня компания МАКСИМА БУД МАРКЕТ на своем сайте https://www.maximabudmarket.com.ua/tsement-m500 принимает заказы на высококачественный цемент М400, М500 и М550 сортов по доступным ценам.
Найбільш поширеним матеріалом для створення вимощення навколо будинку своїми руками є м'ята глина товщиною 10-15 см, укладається на тверде покриття. Глина в даному випадку виконує роль гідроізолятор, з її допомогою дуже добре відводиться вода від фундаменту, при цьому верхнє покриття може бути будь-яке.
Найдешевша вимощення робиться з допомогою щебінки, що укладається з утрамбовуванням. Але слід звернути увагу, що якщо водостік з даху не зроблено, то щебінка ця буде постійно вимиватися, тому її доведеться регулярно виправляти.
Як рішення даної проблеми поверх утрамбованої щебінки досить часто заливають цементний розчин. Це, до речі, значно збільшує рівень захисту будівлі.
Найбільш якісним способом захисту фундаменту визнана монолітна плита, товщиною 7 см (+/- 1 см). Але зверніть увагу, що даний вид вимощення не підходить для ґрунту, насиченого водою або глиною, бо інакше на ній дуже швидко з'являться тріщини і дірки, отже, доведеться весь час проводити ремонтні роботи.
Але прогрес не стоїть на місці, і сьогодні вже в якості вимощення люди все частіше використовують армовані плити на основі цементно-піщаного розчину. Розглянемо процес їх створення в домашніх умовах.
Найбільш оптимальним розміром армованих піскоцементних плит на сьогоднішній день визнані — 60 на 60 див. Тому саме таких параметрів і будемо дотримуватися.
Отже, спочатку необхідно виготовити опалубку для двох плит з висотою 3 див. Бортики підготовленої опалубки повинні притискатися один до одного так, щоб після їх можна було акуратно і легко розібрати.
Виробляємо армування – воно допоможе додати нашої майбутньої отмостке високу міцність. Для цих цілей підійде армована сітка з розміром осередків від 80 мм. Якщо армосетки під рукою не виявилося, то її можна замінити консервними банками, нарізавши їх смужками шириною близько 10 мм і з'єднавши між собою. Також підійде сталевий трос, однак дріт з нього слід очистити і обпалити — щоб прибрати залишки ізоляції і масла.
Після підготовчих робіт приступаємо безпосередньо до процесу виготовлення плит. Для цього на підставу опалубки укладаємо плівку — дуже акуратно, бажано, без складок. Після заливаємо 2/3 всієї висоти підготовленим бетонним розчином, зверху викладаємо сітку і наверх доливаємо залишився розчин.
Щоб схоплювання розчину відбувалося швидше поверхню плитки можна накрити мішковиною або сіном (скошеною травою).
Через 3-4 дні, після повного висихання бетону, можна розбирати опалубку.
Крім міцних властивостей вимощення в якості якої виступають армовані плити, є в них ще одна особливість — можливість декорування. Так, наприклад, в бетонний розчин можна додати барвник будь-якого кольору і вийде тим самим різнокольорові плити. А можна використовувати і інші варіанти декорування, наприклад, тротуарну плитку. Останній варіант додасть вашій отмостке просто шикарний зовнішній вигляд. Крім того сама тротуарна плитка має високий коефіцієнт міцності, а значить — допоможе продовжити термін експлуатації отриманої вимощення і поліпшити її водовідштовхувальні характеристики.