Який краще вибрати і купити генератор: дизельний або бензиновий?

Август 10, 2020

Перед покупкою генератора часто постає питання: який генератор купити краще - дизельний або бензиновий? Вибір електростанції за типом двигуна - дизельний або бензиновий - обумовлений не тільки видом використовуваного палива, але і сферою застосування і призначенням генераторної установки.

На сайте https://husgarden.com.ua/les-i-sad/generatory/ представлен широкий выбор качественных и надежных генераторов по выгодной цене.

Бензинові генератори - застосування, особливості, призначення

Малопотужні бензинові генератори в основному мають побутове застосування для дачі і заміського будинку, майстерень, дрібних ремонтно-будівельних робіт, а також, для короткочасної експлуатації на виїзних заходах, експлуатації на малих підприємствах (магазини, гаражі, монтажні бригади, розважальні парки, свята і т . Д.). "Короткочасна" експлуатація бензинового генератора має на увазі роботу апарату не більше 2-3 годин до примусової зупинки на охолодження двигуна. Це суттєва відмінність бензинового від дизельного генератора, який може працювати практично безупинно. До того ж, бензогенератори мають набагато менший ресурс. Дизельгенератор Вам прослужить набагато довше. Бензинові електрогенератори, як правило, мають менший розмір і набагато легше по вазі, ніж дизельні електростанції.

Варто враховувати, що бензиновий генератор залежимо від погодних умов. У зимовий сезон бензогенератор рекомендується монтувати або зберігати в опалювальному приміщенні або в спеціальних кожухах і контейнерах з обладнаної системою підігріву, інакше, Ваш бензиновий генератор просто не заведеться при низькій мінусовій погоді. Якщо під генератор відводиться спеціальне приміщення в будинку, пам'ятайте, що в цьому випадку необхідна установка припливно-витяжної системи вентиляції для виведення вихлопних газів.

Дизельні генератори - застосування, переваги

Дизельні електростанції мають великий діапазон потужностей і застосовуються для більш тривалого і високовольтного постачання електроенергією як заміської нерухомості, так і різних промислових або господарських об'єктів. Дизельні генератори, в більшості своїй, відрізняються найбільшими габаритними розмірами і обсягами паливних баків, а також, тривалої автономної роботою двигуна.

Варто відзначити, що дизельні генератори мають більш високу надійність і довговічність, тому й мають більш високу вартість. Пов'язано це з тим, що моторесурс дизельних електростанцій значно вище, ніж у бензогенераторов, що впливає на збільшення терміну служби обладнання. При інтенсивній роботі двигун дизельної електростанції не так швидко перегрівається, як у бензинового генератора, який необхідно через кожні два - чотири години безперервної роботи відключати і давати час для охолодження двигуна (особливо в жарку погоду). Це властивість, поряд з вчасно виробленим технічним обслуговуванням, подовжує період експлуатації дизельної електростанції (ДЕС).

Сфера застосування дизель генераторів дуже обширна: від промислових виробництв, адміністративних і громадських установ, до малих підприємств, магазинів, заміських будинків, котеджів і т.д.

Відмінності за властивостями використовуваного палива для генераторів

Бензинове паливо при тривалому зберіганні має властивість розшаровуватися (поділ на суміші, зниження октанового числа). Процес цей виникає при тривалому зберіганні бензинового пального в паливному баку генератора, через неякісне або розведеного сировини, а також під дією зовнішніх температур. Це одна з причин, чому часто бензинові електрогенератори для резервного використання комплектуються невеликими паливними баками. При використанні такого "застарілого" палива можливий швидкий знос генераторної установки і, навіть, її поломка. Тому, з додатковою профілактики, бензогенератори рекомендується запускати не рідше одного разу на два-три тижні, і по можливості, міняти паливо при довгому простої обладнання.

Дизельне паливо (за умови якісного, не розбавленого бензином і іншими сумішами) має більш стійкі властивості зберігання. Однак, не варто забувати, що дизельне пальне розподіляється на літній "Л", зимовий "З" і арктичне "А".

Літнє дизельне паливо можливо використовувати для дизельних генераторних установок (ДГУ) при температурі навколишнього середовища не менше 5С °. У разі зниження температури від зазначеної величини, це призведе до замерзання, загусанню, і процесу розшаровування літнього дизпалива, а при його використанні, і до пошкодження генераторної установки.

Зимове паливо (З) призначений для роботи дизель-генератора до -20 С °. І, нарешті, арктичне дизельне пальне зберігає працездатність генератора при зовнішній температурі до-50С °.

З цього випливає, що зимове дизельне паливо (З) більш універсально і може бути застосовано як влітку, так і взимку.

Рассказать о статье