Кислота для промивки теплообмінників

Декабрь 4, 2019

Один з найбільш ефективних способів очищення теплообмінників від скопилася накипу - промивання розчинами хімічно агресивних рідин. Найбільш підходять для цієї мети розчини кислот: вони вступають в реакцію з вапняними відкладеннями і швидко руйнують навіть застарілі забруднень. В результаті стінки трубопроводів знову стають чистими, відновлюється нормальний теплообмін. Кислота для промивки теплообмінників підбирається відповідно до конкретним типом забруднювачів, вона повинна найбільш результативно очищати обладнання від відкладень.

Здесь вы сможете найти средства для промывки теплообменников большой выбор и низкая цена.

Види кислот для очищення теплообмінників

Як хімічно агресивного реагенту для видалення накипу найчастіше використовуються розчини сірчаної або соляної кислоти - вони мають найбільшу ефективність. Також для вирішення поставленого завдання можуть застосовуватися концентровані органічні кислоти або їх конденсату.

При підборі відповідного реагенту потрібно враховувати кілька принципів:

Тип скупчилися відкладень в трубопроводі. Якщо очищення не проводилася давно, до 50% внутрішнього об'єму труби може бути зайнято відкладеннями накипу. Щоб прибрати застарілі забруднення, використовуються найбільш агресивні хімічні речовини.

Властивості матеріалів, з яких виготовлений теплообмінник. Наприклад, якщо він виконаний зі сталі, для його очищення не допускається використання соляної кислоти: через високу агресивності вона зашкодить сталеві пластини і зробить їх непридатними для подальшого використання.

Необхідність використання інгібіторів корозії металу. Спеціальні речовини знижують руйнівну дію кислоти на металеві пластини, в результаті вони служать довше і не руйнуються при промиванні.

Правильний підбір реагентів запобігає негативному впливу кислоти на стінки трубопроводів, але при цьому вона ефективно прибирає скупчилися відкладення. Хімічна промивка демонструє високу ефективність навіть в боротьбі з самими застарілими відкладеннями.

Технологія промивання опалювальних систем

Основний принцип хімічної промивки полягає у впливі агресивного кислотного розчину на відкладення, що зібралися на внутрішніх стінках трубопроводів і теплообмінників. В результаті хімічної реакції кислота розчиняє накип, після чого розчин зливається і нейтралізується.

Технологія промивання включає в себе такі обов'язкові етапи:

Підключення насоса для промивки до системи трубопроводу.

Приготування розчину відповідно до інструкції виробника. Різні види кислот вимагають різної концентрації при проведенні промивання.

Заповнення мийки кислотним розчином і його циркуляція. Насос передбачає реверсивний рух: рідина може рухатися у зворотний бік для підвищення ефективності промивання.

Видалення і нейтралізація розчину з системи. Після нейтралізації він стає безпечним.

Додаткова промивка теплообмінника для видалення залишків кислоти.

Послепромивочная пассивация поверхонь теплообмінника для захисту від корозії.

Після цього він знову готовий до використання з високою енергоефективністю. Накип перешкоджає теплообміну, тому на обігрів потрібно набагато більше теплоносія. Промивання хімічним реагентом стає кращим рішенням проблеми, вона дає можливість прибрати відкладення і відновити нормальну роботу опалювальної системи.

Рассказать о статье