Токарна обробка металу є однією з найпопулярніших і затребуваних методик обробки металевих деталей. Такий метод передбачає роботу із шарами металу на деталі та її доведення до заданих параметрів шляхом зняття зайвих шарів.
Токарні роботи з металу на замовлення: основні принципи
Для здійснення процесу токарної обробки металу фахівці використовують профільне обладнання: токарні верстати, інструменти та пристосування у вигляді різців, свердла, розгорток та ін.
Токарна обробка базується на симбіозі двох рухів:
- Рух самої заготовки, яка закріплена в патроні або планшайбі.
- Рух подачі, він здійснюється інструментом для надання заготовці необхідної форми та заданих параметрів.
Усього два рухи та різноманітні варіанти їх поєднання надають широкі можливості з обробки деталей. Крім обробки заготовки шляхом знаття шарів металу та надання їй необхідної форми, токарна робота по металу дозволяє:
- Створювати на майбутніх деталях різьбу, яка також поділяється на кілька типів.
- Видаляти зайві частини заготовки шляхом їх обрізання.
- Свердлити отвори в заготовках, а потім розточувати, розгортати та зенкерувати (обробляти поверхню отворів).
- Виточувати на заготовці канавки різних форм.
Обробка деталей на токарних верстатах
Різні поєднання двох рухів, описаних раніше, дозволяють проводити обробку фасонних, циліндричних, різьбових, конічних та інших поверхонь. До таких деталей відносять:
- Втулки – це деталі, які мають у своїй конструкції скрізний отвір, а їх довжина не менша за довжину трьох діаметрів.
- Склянки (стакани) – це деталі, які за своєю формою схожі на посудину, мають суцільне дно та отвір у ньому.
- Диски – деталі, у яких довжина менша за зовнішній діаметр.
- Вали – це круглі деталі, в яких діаметр втричі менший за довжину самої заготовки.
- Фланці – деталі дискової форми.
- Корпусні деталі – деталі різної форми.
Токарна обробка металу – дуже різноманітний процес, тому прийнято виділяти кілька різновидів токарних робіт:
Розточування – вид токарних робіт, що передбачає обробку заготівлі, а точніше її внутрішніх поверхонь, за допомогою спеціальних розточувальних різців. Такий вид робіт застосовується для обробки отворів, виїмок та заготовок із заглибленнями.
Токарно-фрезерні роботи – багато хто ототожнює цей вид робіт з токарною обробкою в принципі, але це не зовсім так. Цей різновид обробки дозволяє виготовляти деталі максимально точно і відповідно до заданого технічного завдання.
Зенкерування – такі токарні роботи передбачають обробку циліндричних та конічних отворів у деталях для збільшення їх діаметра, а також обробку поверхні цих отворів.
Розгортання – процес обробки отворів, який дозволяє досягти їм меншої шорсткості.
Токарні роботи на замовлення - це лише один із способів обробки металу, але незважаючи на розвиток сучасних технологій, токарна обробка все ще залишається одні з найбільш затребуваних способів обробки.
Одним з найкомпетентніших українських виробників запасних частин для сільськогосподарської техніки сьогодні є ПВКП «Матрица» - металообробна компанія з вільного та незламного міста Херсон. Повний спектр операцій – розробка конструкторської документації, токарні, фрезерні, розточувальні, свердлильні та шліфувальні роботи. Є термообробка (ТВЧ, об’ємна калка, цементація). Багаторічний досвід виготовлення шестерень, зірочок, валів (шліцеві, фуговальні, ступінчасті), шнеків та спіралей, промислових ножів, корпусів та багато-багато іншого.