Фахівці радять користуватися фільтрами - їх використання дозволить вам бути впевненими в чистоті води. Найбільш універсальним рішенням може стати фільтр для води, встановлений під кухонною мийкою. У чому його переваги і яку модель віддати перевагу? Давайте в цьому розберемося.
Качественные фильтры для воды вы можете купить на сайте магазина по выгодной цене.
Як вибрати фільтр для води під мийку і який краще
Якими бувають фільтри для очищення водопровідної води? Одні представляють собою насадку на кран. Вони прості в установці і експлуатації, але не відрізняються високою продуктивністю в порівнянні з іншими системами очищення. Деякі господині, до всього іншого, вважають, що насадка на крані - це не дуже естетично.
Що стосується фільтрів-глечиків, то з ними подібних проблем немає. Однак очищену в таких фільтрах воду можна вживати тільки для приготування їжі і напоїв, а ось помити нею посуд буде неможливо чисто технічно. А це дуже важливо, особливо для сімей, де є діти.
Оптимальним рішенням для очищення води є фільтр під мийку. Він зручний, непомітний і головне - володіє великим ресурсом. Подібна система очищення представляє собою конструкцію, з'єднану з водопроводом шлангами. У стандартний комплект входять три (може бути більше) пластикові, з'єднані між собою колби і кран для очищеної води.
При виборі фільтра важливо визначитися з вимогами до очищення води. Це може бути багатоступенева мікрофільтраційних очищення . У такому випадку система поєднує сорбційні картриджі різного призначення. На першому місці відбувається механічне очищення води від сторонніх часток (пісок, іржа) за допомогою поліпропіленової сітки, інакше званої фільтром-грязьовики. На другому щаблі - видалення пестицидів, хлору і його сполук, нафтопродуктів. Зазвичай подібна мікрофільтрація здійснюється за рахунок використання сорбційної вугільного фільтра, що відсіває забруднення розміром 1,0 мкм (10-6м). На третьому щаблі відбувається пом'якшення води за допомогою іонного обміну і звільнення її від важких металів. Подібні картридж, вироблений не регенеруються і вимагають своєчасної заміни, інакше замість того, щоб очищати воду, вони будуть виступати джерелом забруднення.
Не менш затребуваною є обробка води методом зворотного осмосу . Спочатку відбувається попереднє очищення рідини від механічних домішок. Потім вода під тиском проходить через особливу мембрану, що не пропускає шкідливі хімічні та біологічні сполуки, розмір молекул яких перевищує розмір молекули води (близько 10-10м) - це солі жорсткості, іони важких металів, органічні забруднення. Спосіб рекомендований при низьку якість водопровідної води, але вимагає обов'язкової наявності предфильтра, що захищає мембрану від пошкодження великими частками домішок.
Процес такої фільтрації досить тривалий, тому для зручності подачі користувачеві вода попередньо накопичується в спеціальному баку, з якого подається через окремий кран. Що стосується відфільтрованих речовин, то вони змиваються з поверхні мембрани водним потоком [1] і відправляються в каналізацію (на це доводиться до 75% початкового об'єму води). В результаті ми отримуємо чисту воду, в якій не міститься майже ніяких домішок, але в тому числі і мінеральних солей (98% очищення). Картриджі не підлягають відновленню.
Крім того, існує система ультрафільтрації, при якій використовуються полімерні багатоканальні мембрани з розміром пір близько 0,01 мкм (10-6м). Вони очищають воду від бактерій і вірусів, розміри яких перевищують розміри пір мембрани. Колоїдні забруднення видаляються за допомогою ультрафільтрації повністю.
Ультрафільтраційні мембрани поміщаються в модулі і монтуються в самі установки, що складаються з насоса подачі вихідної води, грязевика, стійки з модулями ультрафільтрації та бака фільтрату / зворотної промивки. У ряді випадків вода може подаватися споживачеві безпосередньо, минаючи бак, оскільки процес фільтрації не є настільки повільним, як при зворотному осмосу. Щоб змити з мембрани шар виведення з ладу періодично проводиться зворотна промивка. Іноді для поліпшення її ефективності в лінію подачі води додають хімічні реагенти.
Все вищесказане відноситься і до нанофільтрації , яка розглядається як різновид ультрафільтрації, але із застосуванням мембран, мають ще менший діаметр - 0,0001 мкм (10-9м).
На особливу увагу заслуговує запатентована полімембранная технологія водоочищення, яка носить промовисту назву «Водний Доктор» (Doctor Water). Вона заснована на використанні різних мембран із заданими властивостями, які точно відтворюють роботу липидно-клітинних мембран живої клітини. У фільтраційних системах цього типу застосовані так звані трекові мембрани, розроблені під керівництвом академіка Г. Н. Флерова. Всі елементи пристроїв взаємопов'язані і окремо не працюють. Ця новітня розробка дозволяє отримувати воду, очищену від всіх можливих забруднень на 100%.
Фільтрація відбувається не тільки завдяки різної проникності і селективності мембран, а й за рахунок різної поляризації. На етапі тонкої очистки між двома різнозаряджені мембранами створюється електростатичне поле, яке здатне затримувати частинки, набагато менші за розміром, ніж пори самої трекової мембрани. Додатково електромагнітне поле структурує питну воду, наближаючи її за властивостями до характеристик внутрішніх середовищ людського організму. На цьому ступені повністю видаляються навіть микроколичества шкідливих домішок, усуваються всі мікроорганізми і їх фрагменти. При цьому вода зберігає природний вміст всіх необхідних для людини макроелементів, електролітів та інших нутрієнтів, набуваючи фізико-хімічні параметри, подібні до параметрів рідини в живій клітині.