Як укладати тротуарну плитку поетапно?

Декабрь 16, 2023

Зовнішній вигляд і довговічність тротуарної поверхні залежать не тільки від матеріалів, що використовуються, але і від способу їх укладання. ТМ "Золотий Мандарин" є лідируючою компанією в Україні з виробництва тротуарної плитки. На сайті представлена не лише якісна тротуарна та фасадна плитка, але й інша бетонна продукція, включаючи будівельні блоки, сходи та різні дорожні елементи. Отже, на що слід звернути увагу під час укладання тротуарної плитки?

Грунт та фундамент

Для початку нам необхідно підготувати ґрунт та фундамент під тротуарну плитку. Завдяки таким діям навантаження із шару зносу будуть передаватися на земляне полотно, а потім у ґрунт. Площа, на якій закладатиметься фундамент, має бути відповідним чином профільована. Необхідно видалити шар перегною та, можливо, коріння рослин. При слабонесучих ґрунтах також необхідно їх зміцнити. Така стабілізація виконується за допомогою цементу. Товщина фундаменту та тип використовуваного заповнювача залежать від типу ґрунту та інтенсивності руху транспорту. Крім того, треба враховувати рівень водоносного горизонту та дренаж тротуару. Як правило, для домашніх тротуарів і доріжок основи роблять товщиною не більше 15 см. Однак на проїздах товщина має бути більше 15 см, додатково рекомендується використовувати тротуарну армовану плитку. Заповнювач необхідно правильно ущільнити. Якщо поверхня з тротуарної плитки підлягає ремонту, слід спочатку перевірити якість та тип існуючого фундаменту. Якщо він відповідає вимогам, його необхідно повторно підготувати для відповідності технічним умовам. І тут одних інвестицій у дорожні матеріали буде недостатньо. Основу (фундамент) найчастіше виготовляють із піску або відсіву.

Бордюри та дорожні елементи

Після завершення основи, наступним кроком буде встановлення бордюрів, які забезпечать рівень нашої майбутньої поверхні. Як правило, після вирівнювання вся дорожні елементи закріплюються цементною сумішшю. Баласт використовується для вирівнювання фундаментного шару та більш швидкого осушіння поверхні, щоб на нашій тротуарній плитці не залишалося стоячої води. Замість піщаного баласту застосовують баласти з цементно-піщаних розчинів, товщина яких не перевищує 5 см. Заключний етап – укладання тротуарної плне більше 5 мм. На цьому етапі варто використовувати стикові хрестики - вони дозволяють точно дотримуватися стиків, що рекомендуються. Для утрамбування дощок використовують гумовий молоток. Отримані шви заповнюють піском, який розкидають мітлою з щетиною.

Ефективна підготовка основи під тротуарну плитку, так як і під блоки для паркану, допомагає запобігти руйнуванню, деформації та забезпечує довгий термін служби. Важливо дотримуватися рекомендацій професіоналів і правил улаштування основи (фундамента) для досягнення найкращих результатів.

Рассказать о статье

Расскажите о нас