Що можна зробити з бетонного кільця?

Май 31, 2024

Що можна зробити з бетонного кільця?

Використання бетонних кілець у сучасному дизайні ділянки

На більшості сучасних дачних ділянок є колодязь, який може бути не лише джерелом води, але й виконувати естетичні функції. Після облаштування такого декоративного колодязя часто залишаються кілька його елементів — бетонні кільця. Це досить цінні вироби, тому власники земельних ділянок зазвичай не викидають їх, а використовують у будівництві для створення додаткових конструкцій. Такі кільця можна пофарбувати і прикрасити різноманітними декоративними елементами.

Як використовувати зайві колодязні кільця

Існує багато варіантів використання бетонних кілець. Найчастіше це невеликі споруди та конструкції, призначені для декоративних цілей. Ось кілька ідей:

  • Клумба з бетонного кільця
  • Оригінальний льох
  • Невеликий водойом

Перш ніж застосовувати бетонні кільця як декоративні елементи, слід ретельно підготувати матеріали та провести необхідні роботи, зокрема, створити повністю ізольований від зовнішньої води об'єкт.

Басейн з бетонного кільця

Якщо вас зацікавила ідея створення басейну, переконайтеся, що у кілець є пази для надійного з'єднання між собою, що полегшує монтаж та запобігає зміщенню елементів.

Для створення купелі з бетонного кільця потрібно викопати котлован глибиною не менше 1,5 метра. Додатково передбачте 200 мм для укладання піщаної подушки та арматури.

Вогнище з бетонного кільця

Якщо у вас є лише одне бетонне кільце, його можна використати для створення вогнища. Це вогнище також може служити мангалом, наприклад, для приготування м'яса на грилі.

Щоб процес приготування на вогні був безпечним, розмістіть мангал з бетонного кільця на відстані не менше 3-х метрів від будівель і 4-х метрів від кущів та дерев. Грунт на місці для вогнища потрібно очистити від коренів рослин та покрити жаростійким або негорючим матеріалом.

Як зробити мангал з колодязного кільця:

  1. Підготовка основи вогнища: зніміть родючий шар грунту, вирівняйте поверхню, насипте шар гранітного щебеню середньої або великої фракції та утрамбуйте його.
  2. Встановлення бетонного кільця: встановіть бетонне кільце на невеликому заглибленні.
  3. Додаткові елементи: при необхідності додайте до місця для вогнища різні елементи, наприклад, решітку для приготування їжі.

Тандыр з бетонного кільця

По тому ж принципу можна створити тандыр з бетонного кільця. Але в цьому випадку необхідно передбачити фундамент та врахувати багато інших нюансів. Технологія складання тандыра залежить від його різновиду: наземний або земляний, вертикальний або горизонтальний.

Що ще можна зробити з бетонного кільця: додаткові варіанти

Сфера використання таких залізобетонних виробів обмежена лише вашою фантазією. Наприклад, чудовим варіантом стане компостна яма з бетонного кільця. Однак потрібно пам'ятати, що її слід розміщувати на спеціальному місці, яке називається компостний двір. До нього висуваються певні вимоги: наявність гарного дренажу, захищеність від холоду та протягів. 

Рассказать о статье