Як обрати металевий профіль

Ноябрь 29, 2023

Промислове та цивільне будівництво не обходиться без металевих профілів. Вони потрібні при реконструкції готових об’єктів та спорудженні нових. Лідером в Україні з виготовлення металопрофілів є компанія SJ Profil Ukraine. Її продукція включає товари, що отримані після обробки листової сталі. Тривалість експлуатації конструкцій залежить від правильного вибору.

Параметри для підбору кращого варіанта профільного листа

Купити сталевий профіль українського виробництва рекомендується після детального ознайомлення з характеристиками елементів. Підбирати варто, виходячи з майбутньої сфери застосування. Основну вагу слід звертати на кілька параметрів.

  1. Товщину профілю. Чим вона більша, тим міцнішою буде конструкція. Вирізняють товсто- та тонколистову сталь. З профільних листів, товщиною до 3 мм, виготовляються конструкції для гіпсокартону, корпуси побутової техніки. Сталеві листи, завтовшки 3 мм та більше, придатні для створення каркасних несучих конструкцій, різних видів металопрокату, балок перекриття.
  2. Покриття. Для захисту металевих виробів від корозії їх покривають спеціальними полімерними засобами, з матовою або глянцевою текстурою. Також листи можуть бути оцинкованими, пофарбованими або оброблені кількома способами, що подовжує їх термін служби.
  3. Висоту ребра. Цей момент відноситься більше до гофрованих листів: чим більша висота, тим жорсткіший матеріал.
  4. Марку сталі. Для виготовлення профілів використовуються вуглецева, нержавіюча, легована, низьколегована, конструкційна сталь (та зі спеціальних марок).

На профільний лист ціна відрізняється в залежності від вартості металу, розмірів, виду покриття, висоти ребер, складності форми, товщини.

Види сталевих профілів

У виборі металопрофілів велике значення має їх форма. За нею вони поділяються на:

  • L – застосовуються у меблевій промисловості, створенні архітектурних елементів, дверних, віконних конструкцій;
  • Σ – використовуються для монтажу інженерних комунікацій та виготовлення меблів;
  • Z – підходять для елементів, які вигинаються у протилежних напрямках при спорудженні легких каркасів;
  • швелери – виступають каркасною основою при капремонтах будівель, виробництві суден, верстаті, автомобілів;
  • C – відрізняється С профіль сталевий від швелера непохитним перетином та додатковими ребрами, є альтернативою двотаврових балок. 

SJ Profil Ukraine продає ці та інші види метолопрофілів, надає послуги з різки, створення перфорації та гнуття металу за індивідуальним проектами замовників.

Рассказать о статье

Расскажите о нас