Архітектурна форма і природа

Март 7, 2020

Взаємодія архітектурної форми і природи виявляється в декількох аспектах:

конструктивно-тектонічному (вивченні конструктивних систем і принципів устрою живих організмів і рослин);

кліматичному (вивченні реакції природних форм на клімат і використанні їх в архітектурі);

естетичному (дослідженні зстетіческіх властивостей природних і архітектурних форм) та інших.

На этом сайте вы сможете найти усгуги архитектора https://dom4m.com.ua/uslugi-arhitektora/ выполним работу на высоком уровне,за быстрое время и по низкой цене.

Ще древні єгиптяни і греки використовували в своїх будівлях природні форми. Представника відомої філософської школи стоїків вважало людини частиною природи, а осягнення її законів і їх використання в художній творчості - необхідністю.

У стародавній Греції ліпка з його культом людського тіла було дуже тісно пов'язане з архітектурою. Великий теоретик давнину Вітрувій писав: «Якщо, отже, природа так влаштувала тіло людини, що його члени своїми пропорціями відповідають його загальним зображенню, то, здається мені, цілком грунтовно стародавні встановили то правило, що і при зведенні будівель пропорційності окремих частин будівлі точно відповідали загальному зовнішньому вигляду споруди ».

Наукове усвідомлення і глибоке вивчення функцій і структур живої природи стали можливими лише в середині XX в. Бионические принципи застосовуються при проектуванні конструкцій, будівель, архітектурних комплексів і міст. Багато конструктивно-тектонічні системи: балки, колони, плити, рами, складки, оболонки-шкаралупи нагадують коріння, гілки, стовбури я листя рослин, кістяки та панцирі тварин, будову людського тіла.

Так, колона подібна стовбуру дерева, консолі - його листя, шкаралупа яйця, череп людини або тварини схожі з оболонкою, хребет тварин нагадує балку, жилки листя - ребристі каркасні ферми, а деякі листя (Вікторія Регія) - плиту.

Принцип будови деревного листа був використаний Л. Нерви в декількох спорудах; перекритті головного залу виставки в Турині, покритті будівлі фабрики Гатті в Римі. Зверталися до структури листа і інші автори.

Вивчення реакції рослин на кліматичні впливу (температуру, сонячну реакцію, вологість) допомагає вирішувати цикл завдань, пов'язаних з урахуванням цих факторів для архітектурних об'єктів. Форма рослин дуже чуйно реагує на наявність або відсутність тепла і вологи. Так, у вологому середовищі рослини прагнуть збільшити можливість засвоєння повітря і тому сильно розгалужуються, в умовах пустель поверхню випаровування всіляко скорочується, і обсяг рослини стають компактним - економляться запаси вологи.

Рассказать о статье