Для викачування рідини з каналізаційного або водяного колодязя потрібно погружной насос. Який насос для колодязя краще вибрати? Розповімо про тонкощі вибору приладу для кожного завдання.
Купить водяные насосы отличного качества вы можете на сайте компании по выгодной цене.
Яке завдання для насосу ви ставите: качати чисту воду для домашнього водопроводу, брати воду з замулених криниць для поливу городу або спорожняти каналізаційну яму? Від поставленого завдання залежить вибір типу насоса, який буде використовуватися. Крім цього насоси можуть бути оснащені додатковими пристроями і функціями типу поплавкового вимикача або захисту від перегріву, які спрощують роботу в певних умовах. Як вибрати насос для колодязя? У нашій статті докладні поради щодо вибору.
Призначення заглибних насосів
Який насос краще для колодязя? Все залежить від того, яка вода в колодязі знаходиться. За призначенням заглибні агрегати можна розділити на три типи (є ще четвертий тип для відкачування хімічних речовин, але так як для будинку він не застосовується, то загострювати увагу на ньому не будемо):
Для чистої води . Прилади цього типу призначені для перекачування води з домішками, частки яких не перевищують 5 мм в діаметрі. При цьому самих по собі домішок не повинно бути багато. Якщо ви хочете запустити в водопровід воду з колодязя, в якому раніше набирали воду тільки відром, тоді вам знадобиться насос цього типу. З вітчизняних недорогих хочемо порадити Калибр НВТ-300/25. Він підійде як для колодязів, так і для свердловин (якщо в майбутньому пробурити). Також їм можна викачувати воду з басейну.
Для брудної води. Це агрегати, здатні качати рідина з твердими частинками розміром понад 5 мм. Вони мають посилену конструкцію, а також спеціальний подрібнювач домішок (тобто не у всіх приладах). При цьому в порівнянні з пристроями для чистої води, насоси цього типу більш потужні. В принципі подібні прилади можуть викачувати і чисту воду, проте купувати їх виключно для цієї мети не варто, так як вони коштують трохи дорожче пристроїв для чистої води. Якщо у вас є змулений колодязь або неподалік водойму, який би ви хотіли використовувати для поливу городу, тоді вам потрібно пристрій для брудної води. Для подібних цілей підійде дренажний насос ЗУБР НПГ-М1-400.
Для каналізації. Каналізаційні або фекальні насоси дозволяють відкачувати відходи їх каналізаційних колодязів або зливних ям. Головна їхня відмінність від попереднього типу - це стійкість до хімічних забруднень (агресивному середовищі) і можливість перекачувати в'язкі рідини. В принципі ними можна качати і звичайну брудну воду, проте варто пам'ятати, що фекальні пристрої не можуть піднімати рідину з глибини більше, ніж 6 - 7 метрів. Якщо потрібно регулярно відкачувати зливну яму, тоді підійде каналізаційний насос ДЖИЛЕКС Тугунок 140/6.
Зверніть увагу, що візуально глибинні насоси для чистої води і для каналізації практично не відрізняються, тому призначення дізнавайтеся безпосередньо в магазині.
Якої глибини занурення брати пристрій?
Зверніть увагу, що у кожної моделі є показник глибини занурення. Це не те ж саме, що і натиск, який показує висоту підняття води і більшою мірою тиск, яке буде в трубах. Глибина занурення - це максимальна глибина, на яку можна опускати агрегат в колодязь. Щоб зрозуміти, який параметр повинен бути у моделі, важливо знати відстань від дзеркала колодязя (рівня води) до його дна.
Обчислити глибину колодязя не складно. Досить прив'язати до мотузки грузик і плавно опускати в воду. Коли грузик опуститься на дно, то мотузка втратить натяг, і ви зрозумієте, що дістали до дна. Тепер просто вважаєте «мокру» довжину мотузки, тобто відстань від грузика до закінчення мокрій частині мотузки. Це і буде максимальною глибиною, на яку ви можете завантажити прилад. Тепер просто підбираєте відповідний пристрій в магазині.