Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Июнь 2, 2020

Найчастіше в декорі не обійтися без допомоги трафаретів. Додати в роботу будь-якої елегантний узор або вітіювату напис набагато простіше і ефективніше за допомогою трафарету, ніж намагатися намалювати вручну. Однак, навіть до такого простого інструменту, як трафарет, потрібно знайти правильний підхід: нанесення занадто об'ємних смуг і затікання фарби може зіпсувати декупажних роботу.

Мы предлагаем качественный многоразовые трафареты на заказ для декора стен по выгодной цене.

Трафарети для декупажу можуть бути виготовлені з різних матеріалів, від цього залежить - одноразовий трафарет або багаторазовий. Бувають гнучкими і твердими. Твердими трафаретами зручно користуватися на рівній гладкій поверхні, гнучкі добре лягають на тканину, шкіру, фігурні елементи (наприклад, круглі шкатулки!).

Деякі трафарети мають клейовий основою - це дуже зручно, так як дозволяє ретельно закріпити трафарет і не допустити його с'езжанія.

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Зовсім тонкі трафарети ідеальні для нанесення через них фарби, а трафарети з товщиною від 2 мм краще використовувати для роботи з об'ємними матеріалами - текстурними пастами, що моделюють 3D-гелями, штукатуркою.

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Також трафарети можна виготовляти самим, якщо потрібна якась проста форма. Найчастіше вони вирізаються з пластикових плівок, самоклеящейся паперу, картону.

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Якщо трафарет потрібен тільки для того, щоб зробити рівні однакові смужки, або чітко обмежити якусь область для заливки - можна використовувати в цій якості малярський скотч.

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

фіксація трафарету

Створення малюнка з використанням трафарету - один з небагатьох випадків, коли не варто довіряти своїм пальчикам. В ході копіткої роботи вони втомлюються утримувати пластик на місці, а добитися рівного прилягання і зовсім непросто. Тому, якщо ви використовуєте звичайний пластиковий трафарет, а не тонкий силіконовий на клейовий основі, слід скористатися засобами для фіксації - спеціальним клеєм або малярським скотчем. Вони легко знімаються і не залишають слідів на роботі.

Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі

Користуючись клеяться трафаретами або будівельним скотчем важливо пам'ятати два моменти:

1. Трафарет на клейовий основі можна використовувати тільки тоді, коли всі попередні шари фарби / лаку або інших художніх матеріалів, використаних у виробі, вже повністю висохли. Якщо ви тільки що просушили феном шар лаку, дайте йому час охолонути, перш, ніж ліпити на поверхню трафарет. Інакше клейка основа легко поведе за собою свіжу фарбу / лак.

2. Якщо трафарет на клейовий основі новий (також це стосується наклеювання малярного скотча) - то рекомендується 1-2 рази приліпити-отлепить його на будь-яку тканину, щоб зменшити липкість.

Щоб фарба лягала рівно, а малюнок не мав тенденції до довільного зміщення, досить дотримуватися кількох простих приписів:

  • трафарет перед роботою слід надійно зафіксувати;
  • наносити фарбу найкраще набивними інструментами - спеціальними кистями або поролоновими губками;
  • Нанесення фарби через трафарет: нюанси і тонкощі
  • використовувати в роботі тільки чистий і сухий трафарет;
  • знімати трафарет відразу після нанесення фарби, не чекаючи її висихання.
  • Рассказать о статье