Автоматичне управління котлом опалення надає широкі можливості, такі як:
Управління температурою в приміщенні безпосередньо через пульт управління котлом, тобто безпосередньо з панелі терморегулятора. При цьому Користувачеві немає необхідності постійно підходити до генератора тепла, тому що пульт управління можна змонтувати в зручному та доступному місці.
Здесь вы сможете купить Дополнительные модули к автоматике для котлов https://rixton.com.ua/catalog/dopolnitelnye-moduli-k-avtomatikam-dlja-kotlov гарантируем высокое качесто и доступную цену.
Підтримка комфортних температурних умов, що не залежать від зовнішніх теплових факторів (падіння зовнішньої температури, нагрівання будинку сонцем, присутність великої кількості людей). У приміщенні буде автоматично підтримуватися температура, задана користувачем
Економію енергоресурсів, палива і збільшення терміну служби роботи опалювальних приладів за рахунок зменшення часу роботи теплогенератора
Можливість автоматизації системи опалення та об'єднання її в єдину систему (контролери і розумний будинок)
Контроль роботи опалювального обладнання віддалено, можливість дистанційно керувати різними її елементами, оперативне реагування на позаштатні ситуації (поломка, відключення світла і т.д.)
Всі перераховані вище переваги однозначно дають відповідь "так" на запитання - чи потрібна система управління котлом?
Далі на прикладах, від простих до більш складних, розберемося з різними системами управління опалювальними котлами.
Регулювання температури опалення на панелі котла
Це найпростіший і найменш ефективний спосіб регулювання. Як завжди діє людина, який експлуатує котел без додаткової автоматики, якщо в приміщенні стає жарко або холодно, або, наприклад, необхідно виїхати з дому і знизити температуру в кімнатах для економії витрат на паливо? Для цього користувач підходить до котла і починає регулювати на його панелі (рисунок панелі котла) "температуру опалення", хоча багато хто і не здогадуються, що таким чином вони управляють ступенем нагрівання теплоносія в системі, а не точною температурою повітря в приміщенні.
Наприклад, для опалення однокімнатної квартири встановлений стандартний газовий котел 24 кВт і кілька радіаторів. Щоб нагріти теплоносій в системі до заданої температури котла знадобиться кілька хвилин після чого він відключиться. Потім вода в радіаторах швидко охолоджується, змушує, відповідно, часто включатися і вимикатися котел. Такий режим роботи збільшує витрату газу і негативно позначається на ресурсі котла.
Ще кілька мінусів такої регулювання:
- Доводиться постійно підходити до котла, який може знаходитися в віддаленому місці: в прибудові, підвалі, окремому приміщенні. Іноді коригування доводиться проводити вночі, що, погодьтеся, зовсім вже неприємно.
- Так як користувач встановлює лише температуру теплоносія, то будь-який тепловий вплив на приміщення змінює його теплову комфортність. Наприклад: то раптом виглянуло сонце починає додатково "підігрівати" приміщення, то зниження вуличної температури починає його охолоджувати, то наявність гостей підвищує температуру і т.п.
- Котел гріє теплоносій до заданих температурних значень не дивлячись на те, що в опалюваних приміщеннях комфортна температура вже досягнута, витрачаючи зайву електроенергію і паливо і, природно, зменшуючи свій ресурс.