ЗИМОВІ ЧЕРЕВИКИ. ІНСТРУКЦІЯ ПО ВИКОРИСТАННЮ

Ноябрь 28, 2020

Зимова погода останнім часом - справжнє випробування не тільки для організму, але і для речей, які ми носимо. Взуття першої приймає удари зими - волога, бруд, реагенти, температурні скачки. Як її захистити?

Качественная химчистка обуви от профессионалов

Кожен матеріал вимагає свого ставлення і догляду. Різні температурні умови, в яких доводиться використовувати черевики і чобітки, також просять різного підходу.

Експерти Роскачества розповідають, взуття з якого матеріалу краще носити взимку, а також як підготувати взуття до зими, щоб вона прослужила довго.

Який матеріал краще вибрати?

Замша, нубук, натуральна шкіра або екошкіра? Розглянемо плюси і мінуси.

Одна з переваг гладкої шкіри - у неї збережено природне покриття, яке захищає від проникнення вологи і бруду, протистоїть перепадів температури. Ворсові шкіри (нубук і велюр, з якого зараз взуття роблять частіше, ніж із замші) не мають такого покриття, волога легше проникає всередину матеріалу за відкритими порам. Однак відкриті пори забезпечують кращі гігієнічні властивості ворсових шкір: волога з внутріобувного простору проходить по порах і легше випаровується. Ця перевага такої шкіри, але перед тим, як виходити в ній, наприклад, в сльотаву погоду, її потрібно заздалегідь обробити відповідними засобами.

«Взуття з нубука та замші абсолютно не боїться морозів. Замша і нубук, оброблені просоченням, надійно захищені від вологи і солі, вода і реагенти затримуються на поверхні ворсу, не проникаючи всередину шкіри, і їх легко видалити. Нубук і замша не тріскаються, за такою шкірою легше доглядати », - пишуть експерти проекту Росконтроль.

Екокожа - матеріал синтетичний, але у нього, безсумнівно, теж є свої переваги - взуття з високоякісної екокожі добре протистоїть бруду і реагентів. Однак таке взуття небажано використовувати при температурі нижче мінус 10 градусів: покриття може потріскатися. Термін служби менше, гігієнічні властивості нижче. І вона малопридатна для ремонту.

«Перше і головне правило - не носіть одну і ту ж пару взуття взимку кожен день. Під час носки шкіра згинається і розтягується. Вашій парі потрібен час для відпочинку. Ідеальний графік - носити пару взуття не частіше разу на три дні », - повідомляє один з експертів проекту Росконтроль.

Відпочинок - це сушка, але прискорювати її примусово не можна. «Батареї, фени, вкладні сушарки не тільки пересушують шкіру, роблячи її грубою, але і можуть висушити клей. Приклеєна підошва може просто відвалитися », - пишуть експерти.

Шкіра - натуральний матеріал і прагне стиснутися. Щоб уникнути глибоких заломів, експерти рекомендують формодержателі. які рятують верх взуття і підошву від деформації, а також появи глибоких заломів. До того ж вони вбирають вологу. Використовуйте дерев'яні формодержателі, переважно кедрові - вони мають антибактеріальні властивості.

Як Лайфхак рекомендується набити промоклий взуття папером, добре вбирає вологу, або вставити вкладиші з силікагелем. Устілку при цьому краще витягнути з взуття і просушити окремо.

Для догляду за взуттям з гладкої натуральної шкіри взимку використовуйте воски, які виготовляються на основі бджолиного. Вони не тільки захищають взуття від вологи, але і забезпечують м'якість і еластичність шкіри, приховують дрібні подряпини, заповнюють пори шкіри, перешкоджаючи проникненню в них вологи і бруду.

Ворог зимового взуття номер один - протиожеледних кошти, якими обробляють тротуари і дороги. Традиційно для цього використовують солі (хлористий кальцій і хлористий натрій) з додаванням мармурової крихти. Тому, якщо ви носите взуття з натуральної шкіри, обходьте калюжі стороною і віддавайте перевагу високій підошві.

Якщо сіль проступила на взуття, витріть взуття вологою ганчіркою або серветкою і скористайтеся виводять сіль засобами взуттєвої косметики, що містять оцтову кислоту. Робити оцтовий розчин і позбавлятися від солі в домашніх умовах не рекомендується. Помилка в пропорції може зіпсувати пару.

Вимивати сіль водою з-під крана - клопітка справа. Позбавлятися від реагенту доведеться до переможного кінця. Інакше розлучення будуть мігрувати по черевику.

ПОЛЕЗНЫЕ РЕСУРСЫ
Рассказать о статье

Расскажите о нас